Planujesz remont, budowę domu, kupno mieszkania? Czy już wyobrażasz sobie, jak będzie wyglądać przestrzeń twoich marzeń? Masz preferencje? Masz swój ulubiony styl? Najpopularniejsze style to obecnie styl skandynawski, styl eklektyczny, styl prowansalski, styl glamour, styl minimalistyczny, styl retro, styl industrialny, styl rustykalny, styl loftowy, styl Hamptons, styl nowoczesny, styl klasyczny, styl vintage.

Podstawą każdego z nich są podłogi drewniane, które warto by były jakościowe, piękne i niepowtarzalne. Astfloor stara się doradzać i inspirować, tak by wybór podłogi okazał się strzałem w dziesiątkę. Zachęcamy do lektury naszych artykułów poradnikowych. Chcemy inspirować i pomagać. Nie ważne czy interesują was panele podłogowe czy deski podłogowe – każdy z produktów może być strzałem w dziesiątkę.

test

Wybór podłogi drewnianej to pierwszy i najważniejszy krok w procesie tworzenia charakteru wnętrza. Podłoga może wnosić do pomieszczenia tchnienie świeżości, nowoczesności czy też luksusu. O wyglądzie pomieszczenia decyduje jednak nie tylko rodzaj oraz kolor drewna, ale także sposób ułożenia podłogi. Do wyboru mamy drabinkę, szachownicę, jodełkę i wiele innych. Przy wyborze wzoru podłogi należy wziąć pod uwagę

...

Nowa kolekcja podłóg Rock’n’Go to prawdziwa gwiazda wśród paneli podłogowych. Wyróżnia się charyzmą, oryginalnością i trwałością. Rock’n’Go to najlepsze panele podłogowe w ofercie Wineo. Podłoga Rock’n’Go doskonale pasuje do osób żyjących na pełnych obrotach. Jest odporna na wilgoć (technologia Aqua-Stop) oraz zarysowania, tłumi dźwięki kroków (technologia Sound-Stop), jest przygotowana do szybszego montażu (technologia Installready). Rock’n’Go

...

Podczas spotkania w Galerii Wnętrz Prószkowska 54 w Opolu, gdzie mieści się jeden z salonów Astfloor, prezentowaliśmy produkty firm Wineo, Lareco oraz Euro Door. „Montaż podłóg drewnianych i laminowanych na ogrzewaniu podłogowym” – taki był tytuł spotkania dla architektów. Jak wiemy, kwestia ogrzewania podłogowego (możliwości jakie daje, zalet) wciąż nie jest tematem powszechnie znanym. Tym

...

W roku 1993, kiedy Astfloor otworzył swój pierwszy salon, rynek podłóg w Polsce w niczym nie przypominał dzisiejszego. – Pomijając sztuczne, gumowe, plastikowe czy wykładzinowe pokrycia, a skupiając się na podłogach jakościowych, w których się specjalizujemy, wtedy po prostu brakowało wszystkiego – wspomina Joanna Witos, założycielka sieci salonów Astfloor, oferujących podłogi drewniane, drzwi i tarasy.

...

W salonach Astfloor Wrocław i Opole znamy się na stylach, wiemy więc jak inspirować do tworzenia niepowtarzalnych wnętrz. Mamy w sprzedaży blisko 700 wzorów podłóg drewnianych – deski podłogowe, parkiety, panele laminowane, panele winylowe, podłogi korkowe. Podłogi zamontowaliśmy w niemal 5 tysiącach domów i mieszkań w Polsce i Europie. Przy wyborze desek na podłogę, paneli podłogowych ważna jest wiedza na temat miejsca, w którym mają zostać zamontowane. Bierzemy pod uwagę jasność pomieszczenia i sposób jego użytkowania. Do wnętrz ciemnych powinniśmy dobierać podłogi jasne lub średnio jasne – w szarościach, beżach i kolorach natury. W pomieszczeniach jasnych, zależnie od oczekiwanego efektu, każdy kolor sprawdzi się bardzo dobrze. Sposób użytkowania wpływa na dobór desek podłogowych. Przykładowo, mamy taką sytuację: Wrocław, apartament w Sky Towerze na czterdziestym siódmy piętrze, który początkowo służy jako apartament pokazowy, następnie będzie mieszkaniem na wynajem. W takim miejscu kładziemy wysokiej jakości wyselekcjonowane, warstwowe deski dębowe – co ważne deski olejowane. Dlaczego? Ponieważ apartament będzie bardzo intensywnie użytkowany i w przypadku zużycia podłogi, będzie można ją miejscowo olejować (wykańczając lakierem musielibyśmy lakierować całą powierzchnię).

Idealnie można też wykończyć mieszkanie z użyciem paneli podłogowych (laminowanych lub winylowych). Świetny wybór paneli podłogowych pozwala inspirować do tworzenia wyjątkowych przestrzeni mieszkalnych. Co ważne, znając klasy ścieralności i grubość – panele podłogowe możemy dobrać pod konkretne przestrzenie. Przedpokój, kuchnia, pokój dzienny wymagają paneli o wyższych klasach, jednak już sypialnia niekoniecznie.
Inspiracje czerpie się często z najbliższego otoczenia, podgląda w miejscach, które odwiedzamy, przywozi z podróży. Inspiracje, podpatrzone miejsca, kolory, smaki – ostatecznie mają szansę zbudować wspaniałe przestrzenie mieszkalne w naszych domach. Najważniejsze, by zadbać o podstawy – a to oczywiście wymarzone, najlepsze podłogi. Niezależnie czy jest to podłoga drewniana czy panel podłogowy, a może coraz popularniejsze podłogi korkowe – przy świetnym wyborze i fachowym doradztwie, stworzą one podstawy mieszkania lub domu na lata. Zapraszamy do lektury – radźcie się i inspirujcie. Wszystkie nasze opowieści i porady można oprzeć o produkty, które znajdziecie w salonach podłóg Astfloor we Wrocławiu i Opolu.

Do góry