Planujesz remont, budowę domu, kupno mieszkania? Czy już wyobrażasz sobie, jak będzie wyglądać przestrzeń twoich marzeń? Masz preferencje? Masz swój ulubiony styl? Najpopularniejsze style to obecnie styl skandynawski, styl eklektyczny, styl prowansalski, styl glamour, styl minimalistyczny, styl retro, styl industrialny, styl rustykalny, styl loftowy, styl Hamptons, styl nowoczesny, styl klasyczny, styl vintage.

Podstawą każdego z nich są podłogi drewniane, które warto by były jakościowe, piękne i niepowtarzalne. Astfloor stara się doradzać i inspirować, tak by wybór podłogi okazał się strzałem w dziesiątkę. Zachęcamy do lektury naszych artykułów poradnikowych. Chcemy inspirować i pomagać. Nie ważne czy interesują was panele podłogowe czy deski podłogowe – każdy z produktów może być strzałem w dziesiątkę.

test

W małym mieszkaniu zależy nam na uzyskaniu efektu optycznego powiększenia przestrzeni. Czujemy się wtedy lepiej, łatwiej nam się wypoczywa. Ważny jest dobór kolorów ścian, kształtu i wielkości mebli, oświetlenia, dekoracji a co najważniejsze… podłogi. To właśnie podłoga odgrywa kluczową rolę w optycznym powiększeniu wnętrza. Bez względu na to czy zdecydujemy się na podłogę drewnianą czy

...

Egzotyczne podłogi drewniane to coraz częściej wybierany materiał na podłogi w nowoczesnym domu lub mieszkaniu. Drewno egzotyczne cechuje piękne wybarwienie, trwałość oraz widoczne usłojenie. Podłoga z drewna egzotycznego to świetny wybór. Warto wiedzieć czym się kierować przy decyzji o jej wyborze. Specjaliści z salonów podłóg, drzwi i tarasów Astfloor podpowiadają na co należy zwrócić uwagę.

...

Panele podłogowe to jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych na podłogę. Są dostępne w wielu wzorach i kolorach, w różnym zakresie cenowym – przystępnym dla każdego. Jednak trzeba się liczyć z tym, że tańsze panele z marketu są niżej jakości przez co są bardziej narażone na zniszczenie pod wpływem wody. Mała ilość wody nie powinna być

...

Podłoga w domu ze zwierzętami jest narażona na szybsze zniszczenie i zarysowanie. Warto więc wiedzieć, które materiały są lepsze zarówno dla nas, jak i naszych pupili. Zwłaszcza że nieodpowiednia podłoga może przyczyniać się do problemów zdrowotnych psa lub kota. Np. śliskie kafle podłogowe sprzyjają licznym urazom. Poniżej specjaliści z salonów podłóg, drzwi i tarasów Astfloor

...

W salonach Astfloor Wrocław i Opole znamy się na stylach, wiemy więc jak inspirować do tworzenia niepowtarzalnych wnętrz. Mamy w sprzedaży blisko 700 wzorów podłóg drewnianych – deski podłogowe, parkiety, panele laminowane, panele winylowe, podłogi korkowe. Podłogi zamontowaliśmy w niemal 5 tysiącach domów i mieszkań w Polsce i Europie. Przy wyborze desek na podłogę, paneli podłogowych ważna jest wiedza na temat miejsca, w którym mają zostać zamontowane. Bierzemy pod uwagę jasność pomieszczenia i sposób jego użytkowania. Do wnętrz ciemnych powinniśmy dobierać podłogi jasne lub średnio jasne – w szarościach, beżach i kolorach natury. W pomieszczeniach jasnych, zależnie od oczekiwanego efektu, każdy kolor sprawdzi się bardzo dobrze. Sposób użytkowania wpływa na dobór desek podłogowych. Przykładowo, mamy taką sytuację: Wrocław, apartament w Sky Towerze na czterdziestym siódmy piętrze, który początkowo służy jako apartament pokazowy, następnie będzie mieszkaniem na wynajem. W takim miejscu kładziemy wysokiej jakości wyselekcjonowane, warstwowe deski dębowe – co ważne deski olejowane. Dlaczego? Ponieważ apartament będzie bardzo intensywnie użytkowany i w przypadku zużycia podłogi, będzie można ją miejscowo olejować (wykańczając lakierem musielibyśmy lakierować całą powierzchnię).

Idealnie można też wykończyć mieszkanie z użyciem paneli podłogowych (laminowanych lub winylowych). Świetny wybór paneli podłogowych pozwala inspirować do tworzenia wyjątkowych przestrzeni mieszkalnych. Co ważne, znając klasy ścieralności i grubość – panele podłogowe możemy dobrać pod konkretne przestrzenie. Przedpokój, kuchnia, pokój dzienny wymagają paneli o wyższych klasach, jednak już sypialnia niekoniecznie.
Inspiracje czerpie się często z najbliższego otoczenia, podgląda w miejscach, które odwiedzamy, przywozi z podróży. Inspiracje, podpatrzone miejsca, kolory, smaki – ostatecznie mają szansę zbudować wspaniałe przestrzenie mieszkalne w naszych domach. Najważniejsze, by zadbać o podstawy – a to oczywiście wymarzone, najlepsze podłogi. Niezależnie czy jest to podłoga drewniana czy panel podłogowy, a może coraz popularniejsze podłogi korkowe – przy świetnym wyborze i fachowym doradztwie, stworzą one podstawy mieszkania lub domu na lata. Zapraszamy do lektury – radźcie się i inspirujcie. Wszystkie nasze opowieści i porady można oprzeć o produkty, które znajdziecie w salonach podłóg Astfloor we Wrocławiu i Opolu.

Do góry