O Firmie

Astfloor powstał z potrzeby rynku. O tym, że rynek potrzebował takiej firmy, przekonała się sama założycielka – Joanna Witos. Jej przeprowadzka do Opola na początku lat 90-tych wiązała się z remontem nowo zakupionego mieszkania. Z domu rodzinnego Joanna Witos wyniosła m.in. przywiązanie do tradycji, piękna i trwałości naturalnych podłóg drewnianych. Zatem naturalnym był fakt, że w nowym mieszkaniu właścicielka chciała mieć na podłodze wysokiej jakości prawdziwe deski. Niestety ani Opolszczyzna ani Dolny Śląsk nie oferowały takich produktów. Dlatego do pierwszego mieszkania w Opolu Joanna Witos przywiozła deski aż z Lublina. Obecnie, w swoim domu pod Opolem, również ma drewniane podłogi. Jednak te pochodzą już z firmy Astfloor. I przez ekipę montażystów Astfloor zostały zamontowane.

Początki firmy to rok 1993, kiedy od pierwszych liter imion najbliższych osób założycielki - córki, syna i męża powstał Astpol. Firma początkowo zajmowała się dystrybucją parkietów i mozaik ze wszystkich gatunków drewna.

Od tamtego czasu nastąpił dynamiczny rozwój Astpolu, który po latach doczekał się też rebrandingu i od 2017 r. wraz z rozwojem sieci sprzedaży zmienił nazwę na Astfloor. Marka wprowadziła też własną linię podłóg drewnianych pod nazwą Astfloor Discoveries.

Astfloor jest znaną marką realizującą prestiżowe zlecenia na doradztwo w doborze, sprzedaż i profesjonalny montaż podłóg, drzwi i tarasów w całej Polsce. Obecnie posiada dwa salony sprzedaży w Opolu i jeden we Wrocławiu. Zespół sprzedawców uzupełniają doświadczeni montażyści.

Organizacja pracy, ogromna pasja, zaangażowanie i empatia to główny filar sukcesu firmy. O dom, mieszkanie bądź lokal klienta dbamy tak jakby był naszym własnym – mówi Joanna Witos, właścicielka firmy Astfloor. - Liczy się dla nas detal – zarówno w salonie sprzedaży, jak i podczas realizacji w mieszkaniu lub domu klienta. W biznesie nie chodzi tylko o zarabianie pieniędzy, ale o możliwość poprawiania świata. Nawet w maleńkim stopniu – dodaje.

Idea

Design i trwałość na lata

  • Od 1993 roku zajmujemy się dystrybucją oraz montażem podłóg, drzwi i tarasów najwyższej jakości. Rozumiemy indywidualne potrzeby klientów. Nasze realizacje zachwycają architektów i projektantów trwałością oraz połączeniem piękna z funkcjonalnością. Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi producentami z Polski i z zagranicy. Nie sprzedajemy wyłącznie produktów - dajemy Państwu naszą pasję, doświadczenie i zaangażowanie. Dobór odpowiednich podłóg, drzwi i tarasów to ważna inwestycja na lata. Rozumiemy to dbając o Wasz dom jak o swój własny.

Perfekcja i innowacyjność

  • Zależy nam by sprostać Państwa oczekiwaniom i po­kazać najlepsze roz­wiązania. Zatem doradzamy Państwu na każdym etapie: od wyboru form i designu po rozwiązania stricte techniczne. By wykonać perfekcyjny montaż, przeprowadzamy profesjonalne po­miary (np. wilgotności i poziomu posadzki) oraz zajmujemy się pracami przygotowawczymi (włącznie z wyrównaniem wylewek i klamrowaniem betonu). Co istotne, współpracujemy z wybranymi przez Państwa firmami wykończeniowymi by wspólnie uzyskać dos­konały efekt końcowy. Perfekcja tkwi w szczegółach. Dlatego wielokrotnie z suk­cesem wdrażaliśmy nasze innowacyjne pomysły.

Zaufanie i bezpieczeństwo

  • Zaufali nam najbardziej wymagający klienci z całego kraju. Liczymy, że efekty naszej pracy przekonają również Państwa. Po zakończeniu prac zawsze możecie na nas liczyć. Posiadamy środki czyszczące i pielęgnacyjne do produktów, które oferujemy i montujemy. Radzimy jak je stosować. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania, jesteśmy zawsze do dyspozycji. Zajmujemy się także renowacją zamontowanych produktów. Praca z Państwem to nie tylko nasza pasja, ale za każdym razem - nowe wyzwanie.

Doradcy

Joanna Witos

Joanna Witos

założycielka firmy / obsługa klienta strategicznego

Nieprzerwanie od 1993 roku dba o rozwój firmy i kompetencje całego zespołu. Charakter firmy Astfloor jest nierozerwalnie połączony z charakterem założycielki. Świetna organizacja pracy, pasja, ogromne doświadczenie i wiedza, dbałość o szczegóły i empatia to cechy unikalne w tej branży. Potwierdza to również prywatna strona życia, w której Joanna Witos łączy aktywność (snowboard i nurkowanie) z troską i opieką nad zwierzętami oraz rozwojem osobistym.

Radosław Szachnowski

Radosław Szachnowski

kierownik salonu / kompleksowa obsługa klienta

Od wielu lat kompleksowo wspiera klientów firmy Astfloor na każdym etapie realizacji. Jest doświadczonym koordynatorem prac na budowach. Dba o terminowość realizacji oraz zapewnia świetny przepływ informacji między zespołem montażystów a inwestorem. Prywatnie zapalony skater i rowerzysta. Pasjonat kina, w szczególności twórczości reżyserów amerykańskiego postmodernizmu, jak Anderson, Tarantino czy Jarmusch.

Marta Kostrzewa

Marta Kostrzewa

handlowiec / obsługa klienta

Estetka, która zaraża pozytywną energią. Doradca z naturalną umiejętnością rozpoznawania potrzeb klienta. Koordynuje pracę biura Astfloor oraz dba o realizację zamówień klientów. Wolne chwile poświęca synowi i podróżom. Po pracy odpoczywa przy muzyce Niny Simeo, Bruce'a Hornsby'ego i Stinga oraz czerpie inspiracje z tekstów Paulo Coelho i Ericha Fromma.

Do góry