Podłogi korkowe

Oryginalne, efektownie prezentujące się podłogi korkowe to przełom w zakresie funkcjonalnego, bliskiego naturze projektowania. Korek jest materiałem całkowicie naturalnym, pozyskiwanym z kory dębów korkowych, które rosną w Portugalii, na południowych wybrzeżach Hiszpanii, Korsyce, Algierii i Tunezji. Korę pozyskuje się co 9 lat. W międzyczasie drzewo dalej rośnie i regeneruje się.

Korek jest ceniony przez architektów i projektantów wnętrz za kolor, naturalną urodę i niebanalną strukturę, jak również za praktyczny aspekt - korek jest doskonałym izolatorem akustycznym. Pochłaniając dźwięki, skutecznie tłumi hałas zarówno wewnątrz mieszkania, jak i odgłosy dobiegające z innych kondygnacji. Dwie warstwy korka, zastosowane w oferowanych przez Astfloor podłogach marki Wicanders, zapewniają odpowiednią amortyzację. Dzięki temu w wyraźnie odczuwalny sposób zwiększeniu ulega zarówno komfort cieplny, jak i wygoda chodzenia po podłodze.

Wyjątkowy klimat korka, jego kolorystyka, właściwości, czynią z niego również idealną okładziną ścienną, odporną na wilgoć i zabrudzenia. Astfloor oferuje aż 38 modeli okładziny korkowej Dekwall oraz 36 płytek i paneli podłogowych Corkcomfort. Kolorystyka, w jakiej dostępne są produkty firmy Wicanders, umożliwia realizację projektów nowoczesnych, odważnych i oryginalnych, ale też tradycyjnych i minimalistycznych. Jest to możliwe dzięki zróżnicowanej pod względem nasycenia barw palecie modeli z naturalnym fornirem lub też barwionym w całości. Wybierać można spośród odcieni szarości, brązów i beży utrzymanych zarówno w wariancie stonowanym, jak i niezwykle wyrazistym, nasyconym głębią barw i – na wzór malarskich impresji – przetykanych nutą złota, bieli, czerwieni lub czerni.

Podłogi korkowe w najlepszym wyborze w Katowicach, Wrocławiu i Opolu znajdziesz w salonach Astfloor.

Oferujemy

  • Korek scienny
  • Korek podłogowy
    • panel korkowy
    • płyta korkowa 4mm
    • płyta korkowa 6mm
Producenci

Zainspiruj się naszymi podłogami

Do góry