Renowacja podłóg i tarasów

Oto pola naszej specjalizacji:

renowacje tarasów
maszynowe czyszczenie tarasów z poprzedniej warstwy oleju, olejowanie tarasów
renowacja podłóg
cyklinowanie podłóg wraz z olejowaniem lub lakierowaniem, wymiana pojedynczych desek lub klepek, renowacja listew przyściennych, szlifowanie listew oraz ponowne ich lakierowanie lub olejowanie
cyklinowanie parkietu

Od 25 lat Astfloor zajmuje się profesjonalną renowacją podłóg i tarasów o każdej powierzchni. Działamy głównie na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny, jednak świadczymy też usługi na terenie całej Polski i Europy. Nasze salony sprzedaży i doradztwa znajdują się w Opolu i we Wrocławiu.

Nasi specjaliści pracują wyłącznie na sprzęcie najwyższej klasy, co gwarantuje precyzję i jakość realizacji. Wykorzystują m.in. nowoczesne renowatory do odświeżania i konserwacji strukturalnych powierzchni drewnianych wraz z osprzętem i dedykowanymi szczotkami. Natomiast pył powstały podczas szlifowania jest odsysany bezpośrednio za pomocą specjalnych odsysaczy i odkurzaczy. Dedykowane oleje aplikujemy maszynowo pod odpowiednim ciśnieniem lub ręcznie (w zależności od specyfikacji realizacji).

Maszynowa renowacja podłóg jest jedyną metodą na przywrócenie świetności zniszczonej podłogi drewnianej. Po oczyszczeniu i nałożeniu warstwy oleju drewno wygląda jak nowe. Czyszczenie drewnianej podłogi sprowadza się do mechanicznego usunięcia drobnych rys, zabrudzeń, przebarwień, szarości oraz starych warstw oleju lub lakieru. Przy intensywnym użytkowaniu podłogi w obiektach użyteczności publicznej, takich biura, salony sprzedaży, galerie handlowe, apartamenty na wynajem, renowacja podłogi powinna być przeprowadzana częściej niż w domu lub mieszkaniu prywatnym. Decyzja o renowacji parkietu lub podłogi drewnianej jest zależna od stopnia zniszczenia posadzki. Kiedy pielęgnacja podłóg oraz ich okresowa konserwacja nie przynosi efektów, warto zdecydować się na ich odnowienie. Podobnie jest z tarasami, które są trudniejsze w pielęgnacji ze względu na warunki atmosferyczne, ale także budowę desek ryflowanych (wgłębienia są znacznie trudniejsze do oczyszczenia). Tarasy wymagają okresowej pielęgnacji wiosną, żeby oczyścić go po zimie oraz jesienią, żeby zabezpieczyć taras na zimę. Taras powinien być gruntownie oczyszczony i zaimpregnowany. Po dłuższym czasie użytkowania taras wymaga odświeżenia. Zaletą drewna jest możliwość jego odnowienia z pomocą maszynowego czyszczenia i olejowania. Po przeprowadzeniu renowacji taras jest jak nowy.

Zajmujemy się montażem podłóg drewnianych, tarasów drewnianych i kompozytowych oraz ich późniejszym serwisem i pielęgnacją na terenie takich miast jak Wrocław, Opole, Katowice, Gliwice, oraz okolice. Naszą specjalnością jest też cyklinowanie parkietów w kamienicach.

Do góry